“Dievs dāvājis cilvēkam mūziku, kas palīdz mums ar Viņu un savā starpā satikties…” (J.Kundziņš)

Get Adobe Flash player

Katra cilvēka dzīvesgājums satur bezgaldaudz krāsu, bet reflektē tas, vēl bagātīgāku krāsu paleti. Katrs no mums ir tūkstošiem biogrāfiju vērts. Katrs veido priekšstatu par cita cilvēka (-u) dzīvi, laika ritumu un tā vēsturisko satvaru..., pārdomā savējo... Katrs?

Publicējam (-sim) iespējami daudzas biogrāfijas par Mūsu Virsganiem.  Būsim pateicīgi par jaunām (vecām) biogrāfiju versijām, padomiem, papildinājumiem, precizējumiem, kļūdu labojumiem – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Ēriks Mesters

1926.20.XII – 2009.08.XI

LELB vadītājs, prezidents 1986. aprīlis – 1989.

biogrāfiska skice no M.g. Theol. Voldemāra Lauciņa

Ērika Mestera laiks baznīcas vadītāja amatā ir visīsākais, ievēlēto un apstiprināto baznīcas vadītāju starpā – trīs gadi.

Zemgalietis Ēriks Mesters dzimis Lielauces pagastā, zemnieku četru dēlu ģimenē.

Ēriks Mesters izglītojies Sniķeres pamatskolā un Aizputes meža skolā.

1944. gadā Ēriku Mesteru iesauca Padomju armijā un demobilizēts 1950. gadā. Ēriks Mesters piedalījies karadarbībā, par ko apbalvots.

Ar kundzi Ritu 1951. gada 31. janvārī laulāti Vecauces baznīcā, dēls Andris dzimis 1951. gadā.

Pēc Tautas saimniecības padomes inženieru un tehnisko darbinieku sagatavošanas institūta beigšanas (1956 – 1959) Ēriks Mesterss strādā dažādus remontmeistara darbus.

Ēriks Mesters saņēma aicinājumu studēt teoloģiju un 1960.gadā uzsāka studijas Akadēmiskajos teoloģiskajos kursos. Studijas dienas plūsmā nākas savienot ar laicīgo darbu, kuru izdodas iekārtot vakaros pēc lekcijām.

Ēriks Mesters pabeidz teoloģijas studijas 1967. gadā un 14. jūnijā uzsāk kalpošanu Rīgas Lutera draudzē kā virsmācītāja Viļa Augstkalna adjunkts. Šajā laikā izstrādāts diplomdarbs „Grēks Jēzus skatienā [skatījumā]”, kuru Ēriks Mesters aizstāv un nobeidz studijas 1969. gadā.

Ēriku Mesteru ordinē 1969. gada 8. jūnijā un nosūta kalpot uz Rīgas Trīsvienības un Dalbes draudzēm. Savas kalpošanas laikā Ēriks Mesters abās baznīcās veic kapitālo remontu.

Arhibīskaps Jānis Matulis uzaicināja Ēriku Mesteru iesaistīties baznīcas ekumēniskajā un starptautiskajā darbā un piedalījies daudzās konferencēs Latvijā un aiz tās robežām. 1980. gada Maskavas olimpisko spēļu laikā Ēriks Mesters kopā ar diviem igauņu kolēģiem kalpoja olimpiādes baznīcā.

Ēriks Mesters 1981. gada 1. septembrī kļūst par baznīcas Konsistorijas prezidija otro padomnieku. Šo amatu apstiprina arī XIII sinode 1984. gada 25. februārī.

Pēc arhibīskapa Jāņa Matuļa aizsaukšanas mūžībā Ēriku Mesteru ievēl par arhibīskapu 1986. gada 15. aprīlī un ieved amatā šī paša gada 24. augustā Janajā Svētās Ģertrūdes baznīcā.

Ēriks Mesters arhibīskapa amatā kalpo vien trīs gadus un 1989. gada 12. aprīlī aiziet emeritūrā. No 2001. gada septembra līdz 2004. gada jūnijam Ēriks Mesters ir Konsistorijas sēžu padomnieks.

Pēc aiziešanas emeritūrā Ēriks Mesters ir sastādījis divas grāmatas – „Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps Dr. Theol. Kārlis Irbe” un „Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas vēsture 1944 - 1990”.

Ēriku Mesteru Dievs sauca mūžībā 2009. gada 8. novembrī.

Google Translate

Fonds „Mūsu Virsgani”

  • Aleksandrs Poļakovs
  • Klāvs Bērziņš
  • Helēna Andersone
  • Inta Bērente-Strenga
  • Gundega Druske

Autori

Projekta darba grupa

  • Māra Siliņa
  • Ināra Klekere
  • Vitolds Mašnovskis
  • Iveta Kalme