“Dievs dāvājis cilvēkam mūziku, kas palīdz mums ar Viņu un savā starpā satikties…” (J.Kundziņš)

Get Adobe Flash player

NEAIZGĀJUSĪvēsture - VĒSTURESvārdnīca – pieskārieni

Ticības, Teoloģiskās domas, Baznīcas vēstures ARHIOLOĢIJA.

ZEME. Tauta. - Valoda. Ticība. Kultūra. - Valsts.

Nostrīpojiet lieko... Man neveicās.

VĒSTURESvārdnīcā centīsimies publicēt grāmatu, dokumentu, vēsturisko liecību tekstus, rokrakstu faksimilus, FOTO un VIDEO materiālus utt.

Pašreiz projektā piedalās Iveta un Guntis Kalmes, Voldemārs Lauciņš, Rinalds Rozenfelds, Elmārs Ernsts Rozītis, Gunta Reča, Aleksandrs Poļakovs u.c.

Nāc! Dari! Ieraksti savu vārdu...

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu - priekšlikumi publikācijām, diskusijas par tēmu, atbalsta piedāvājumi. Priecāsimies arī Jūsu vārdu ierakstīt censoņu sarakstā. Būsim pateicīgi par idejām un palīdzību.

Meklējam līdzstrādniekus, kas spētu veikt, vai vēlētos iemācīties, Wikipedia sadaļu veidošanu, papildināšanu. 

 

E. Ķiploks „TAISNĪBAS DĒĻ VAJĀTIE” - Latviešu mācītāji ciešanu ceļā. LELBAs apgāds. 1993., 250.lpp., PDF – Rinalds Rozenfelds. Lasīt, kopēt - ŠEIT.

Jouko Talonens – „1993. gadā ASV tika publicēts ļoti nozīmīgs un Latvijas baznīcas vēstures pētniecību veicinošs darbs - Taisnības dēļ vajātie - Luterāņu mācītāji ciešanu ceļā ietvēra nelielas biogrāfijas vai pamatinformāciju par 59 latviešu garīdzniekiem, kurus ieslodzīja vai notiesāja komunistiskais vai nacionālsociālistiskais režīms pēc 1940. gada. Turklāt, grāmatā apkopota informācija par garīdzniekiem, kas cieta asinsliecinieka nāvi 1905.gada revolūcijā, kā arī 1 PK noslēgumā (1918. – 1919.). Ķiploks dod ieskatu latviešu garīdznieku likteņos, kas palika Krievijā pēc 1917. gada. E. Ķiplokam bija pieejami daži materiāli no Latvijas, kurus viņš varēja iegūt no cietušo mācītāju ģimenēm. Tomēr 1993. gadā viņš nav izmantojis informāciju no represīvo iestāžu arhīviem, kas šobrīd ir izvietoti Latvijas Valsts Arhīvā. Ķiploks paļāvās un nelielu daudzumu citu oficiālo arhīvu. E. Ķiploka grāmatas lielākā vērtība ir goda došana nomocītajiem garīdzniekiem, tomēr tā ir un arī būs gaužām labi lietojama nākotnes pētniekiem, kuri vēlas rast izziņas oriģinālajos avotos.”

Edgars Ķiploks - „Esmu ilgus gadus iespēju robežās sekojis baznīcas darbam un baznīcas darbinieku likteņiem. Īpaši apstākļi mani skubina šo darbu jau tagad laist klajā, nenogaidot plašāku pētījumu parādīšanos par Latvijas baznīcas vēstures pēdējo posmu.”


Edgars Ķiploks - Mācītājs, Lic.Theol.,Ph.Dr.h.c.Hist., Latvijas Trīszvaigžņu ord. virsnieks. Dzīves gājums, raksti, pētījumi, referāti... Autori - Jouko Talonens, Vija Apinīte, Voldemārs Lauciņš, Viesturs Zanders. Lasīt, kopēt - ŠEIT. 

Google Translate

Fonds „Mūsu Virsgani”

  • Aleksandrs Poļakovs
  • Klāvs Bērziņš
  • Helēna Andersone
  • Inta Bērente-Strenga
  • Gundega Druske

Autori

Projekta darba grupa

  • Māra Siliņa
  • Ināra Klekere
  • Vitolds Mašnovskis
  • Iveta Kalme