“Dievs dāvājis cilvēkam mūziku, kas palīdz mums ar Viņu un savā starpā satikties…” (J.Kundziņš)

Get Adobe Flash player

GARAmuzika uzrunāja dzejnieci un jauniešu teātra režisori Maiju Laukmani šogad veidot Dižā Latvijas dzejnieka Andreja Eglīša 100. dzimšanas dienai veltīto teatralizēto poēmas „Dievs, Tava zeme deg!” lasījumu. Dzejniece apstiprināja savu un „Jandāla” vēlmi „neiespējamo misiju” veikt. Liekas, ka tā var kļūt par 2012. gada 22. jūlija GARAmuzikas lielāko sensāciju. Mums neizdevās sameklēt ziņas, kas norādītu, ka līdzīgs pasākums Latvijā vai pasaulē realizēts. Iespējams būsim pirmie...

 

Radošā grupa strādā. Pasaules pirmizrādi uzvedums piedzīvos š.g. GARAmuzikas pasākumā Talsu LELB Dievnamā. (turpmāk vēl)

 Jauniešu teātra studija „Jandāls" izveidojusies 2002.gadā no bērnu un jauniešu fantāzijas studijas „Sprakšķi", kurā darbojās pusaudži vecumā no 11 līdz 17 gadiem. Studijas bērniem augot, radās nepieciešamība veidot teātra studiju tieši jauniešiem. Studijā jaunieši attīsta sevi radoši, mācoties improvizēt, spēlējot literāras un psiholoģiskas spēles. Caur teātra spēli un improvizāciju jaunieši cenšas saprast paši sevi, savas iespējas un uzdrīkstēšanos.

Teātri vada režisore Maija Laukmane. Daļa iestudējumu ir literāru darbu dramatizējumi vai spēles ar literāru materiālu: A.Lindgrēna „Trokšņu ciema bērni" (2003.gads), A.Blohs „Mērfija likums jeb iemesli, kāpēc sviestmaize krīt ar sviestu uz leju" (2002. Un 2005.gads), Ž.Vilsone Miskastes bērns" (2006.gads), R.Bahs „Kaija, vārdā Džonatans Livingstons" (2007.gads), D.Vebstere „Garkājtētiņš" (2008.gads), Kustību izrāde „Lai notiek, dvēselīt" ar Māras Misiņas dzeju (2011.gads).

Kolektīvs ar labiem panākumiem piedalās skolu teātru festivālos un skatēs, amatierteātru festivālos un salidojumos.2006. gada vasarā 3.Latvijas skolu teātra festivālā Daugavpilī „Jandāls" piedalījās ar izrādi „Miskastes bērns" un 77 izrāžu konkurencē tika nosaukts septiņu labāko vidū, gūstot teātra zinātnieces Līvijas Akurāteres simpātijas un atzinību. (sadaļa tiks papildināta)

 

Tikšanās: pirmdienās plkst.17:30.
Kustību konsultante: Zane Prātiņa


KONTAKTI

Teātra mākslinieciskā vadītāja un režisore - Maija Laukmane
 Telefons: +371 26365517
E-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Google Translate

NURME – 2014