“Dievs dāvājis cilvēkam mūziku, kas palīdz mums ar Viņu un savā starpā satikties…” (J.Kundziņš)

Get Adobe Flash player

IneseGalante

Katru gadu, neraugoties uz aizņemtību, Inese Galante atgriežas Rīgā. Ikviena viņas uzstāšanas kļūst par notikumu pilsētas mūzikas dzīvē, un visas biļetes tiek izpārdotas jau priekšlaikus. Rīdzinieku mīlestība uz viņas mākslu nav tikai novadnieku lepnums vai viņas balss skaistuma radīts baudījums. Viņas dziedāšanā cilvēki smeļas dvēseles spēku. “Es vēlos jūs paņemt savā pasaulē”, - tā saka dziedātāja savai publikai. Šajos vārdos mēs jūtam mākslinieces īpašo talantu katrā klausītājā atklāt arvien jaunas skaistuma uztveres spējas.

 

Kādā intervijā viņa sacījusi tā: “ Tādēļ jau mēs dzīvojam – lai atvērtu cilvēku sirdis, lai ieietu viņu prātos un jūtās, aizskartu nervus, liktu gan iegrimt sen aizmirstās emocijās un izjūtās, gan pacelties spārnos virs pelēkās ikdienas, virs šīs brutālās dzīves…”

 

Ineses Galantes dabiski siltā balss dziedātājas karjeras sākumā bija viegla un liriska, bet laika gaitā tā ieguvusi dramatiskas krāsas, reizē nezaudējot lidojuma elpu un sirsnību. Viņas aktierspēle saista ar izteiksmes dabiskuma un pārdomāta tēla slīpējuma saskaņu. Katra viņas loma ir patiess atveidojamās varones psiholoģiskais portretējums.

 

Inese Galante ir dzimusi Rīgā. Viņas ģimenē dziedāšana bija augtā vērtē, jo mātei bija skaists koloratūrsoprāns, bet tēvam – izteiksmīgs bass. Pēc vidusskolas beigšanas Inese iestājās medicīnas koledžas farmācijas nodaļā un jau tad sāka dziedāt. Viņas pirmā dziedāšanas skolotāja bija Rašele Šulova, kura tagad dzīvo Izraēlā. 1982.gadā Inese absolvēja profesores Ludmilas Braunas vokālo klasi Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopš 1982.gada viņa bija Latvijas Nacionālās operas soliste (debitēja Čigānietes lomā Smetanas operā “Pārdotā līgava”). Tolaik viņa iestudēja un dziedāja daudzas liriskā repertuāra lomas - Sniegbaltīti, Lučiju, Džildu, Adīnu, Margarētu, Violetu, Rozīnu, Mikaēlu, Prilepu, Magdu (Pučīni “Bezdelīgā”), titullomu Orfa operā „Gudriniece”... Viņa bieži viesojās Sanktpēterburgas Marijas teātrī, bet ceļu uz Rietumiem viņai šķērsoja “dzelzs priekškars”, un pat tādu slavenību kā Jehudi Menuhina un Zubina Mehtas padomi doties uz ASV, nespēja šo priekškaru graut.

 

Taču pienāca jaunie laiki, un 1991.gadā Inese pārcēlās uz dzīvi Vācijā, kur līdz 1999.gadam viņa bija Manheimas operas teātra (pirmā loma - Pamina) un Diseldorfas DeutscheOperaimRhein (pirmā loma- Dona Elvīra) soliste. Šajā laikā viņas repertuārā ienāca tādas varones kā Leonora “Trubadūrā”, Mimī, Eiridīke, Neda, Čo-čo-sana, Liu, Freija (Vāgnera operā “Valkīra”), Najāda (Riharda Štrausa operā “Ariadne Naksosā”). Šobrīd Inese ir brīvmaksliniece, viņas skatuve ir visa pasaule.

 

Viņa dzied Vācijas, Francijas, ASV un Izraēlas lielākajos operteātros, prestižās Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Austrālijas, Dienvidkorejas, Francijas (Mstislava Rostropoviča 70 gadu jubilejas koncerts 1997.gadā,“Jolantas” uzvedums Vasilija Sinaiska muzikālajā vadībāThéâtre des Champs Élyséeskopā ar Gegamu Grigorjanu), Holandes (koncerts Roterdamā kopā ar Hosē Karerasu 2001.gadā) koncertzālēs. Pieminēšanas vērti ir viņas koncerti Londonā (debija Barbican Centre 1998.gadā, solokoncerts Wigmore Hall 1999.gadā, debija Albert Hall 2000.gadā, labdarības solokoncerts Kengsington Palace pēc karaliskās ģimenes uzaicinājuma un tās klātbūtnē 2001.gadā).

 

Inesei Galantei ir ļoti plašs kamermūzikas un operu repertuārs. Bet viņas iemīļotākās lomas ir Verdi un Pučīni varones: Mimī, Violeta, Liu, Džilda, Leonora, Čo-čo-sana…

 

Viņas CD Debut Holandē saņēmis Zelta (1999) un Platīna (2001) diskus pēc 25 000 eksemplāru izpārdošanas. BBC atzinusi viņas CD Arietta par labāko albūmu klasiskas mūzikas nominācijā (2000). Britu skaņu ierakstu firma Cаmpion Records, kas laidusi klājā jau 10 dziedātājas diskus, uzskata viņu par savu zvaigzni. 2002.gadā Ineses Galantes pārdoto albūmu skaits pārsniedza 200 000.

 

Ārijas no Čaikovska operām I.Galantes interpretācijā (BMG, Covent Garden operas teātra orķestris, diriģents Nēme Jervi) tika atzīmētas kā īpaši izteiksmīgas, bet Tatjanas vēstules skatu kritiķi nosaukuši par labāko pēdējo 20 gadu laikā.

 

Inese Galante sadarbojusies ar tādiem izciliem diriģentiem kā Jehudi Menuhins, Kents Nagano, Mjung Vun Čungs, Valērijs Gergijevs, Antonio Papano, Stīvens Merkurio, Migels Gomess-Martiness, Vladimirs Fedosejevs, Nēme Jervi, Eri Klāss, Vasilijs Sinaiskis.

 

2001.gadā Inese Galante sniegusi solokoncertus Maskavas Kremlī (koncertmeistare Inna Davidova). 2002.gadā viņa debitēja Krievijas Lielajā teātrī, dziedot titullomu Čilea operā “Adriana Lekuvrēra”. 2003.gadā ar lieliskiem panākumiem viņa pirmoreiz nodziedāja Aīdas lomu uz Latvijas Nacionālas operas skatuves un LNO viesizrāžu laikā Maskavā. 2003.gada beigās viņa debitēja uz Lielbritānijas operskatuves, dziedot Aīdu Karaliskajā operas teātrī Glāzgovā un pēcāk - Edinburgas un Liverpūles operteātros. 2004.gada pavasarī Inese Galante pirmoreiz nodziedāja Lizu Čaikovska operā “Pīķa dāma” teātrī “Estonia”.


“… viņas Norma var sacensties ar Kallasas Normu”


Classic CD


“… šis dzīvais ieraksts rada spilgtu un saviļņojušu kontakta izjūtu…ar atmiņā paliekošas individualitātes dziedātāju … un slāpes klausīties viņu vēl”

 

Gramophone 1997


“Soprānam no Latvijas ir viena no mūsu laika jaukākajām balsīm, tā ir maiga un bagāta, bet vidējā reģistrā to var salīdzināt ar Georgiu balsi”

 

Gramophone, 2002


“Inese Galante, soprāns no Latvijas, debitējot uz Lielbritānijas operas skatuves, pierāda, ka viņas ieskaņojumu apbrīnojamā intensitāte un krāsu palete nav ierakstu studijas triks. Viņas satriecošais dramatiskais soprāns ir labākais iemesls redzēt šo izrādi…”

 

The Guardian, 2003

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inese Galante – pasaulslavena operdziedātāja, kuras balss pārsteidz ar neiedomājami plašu krāsu paleti – no liriska koloratūrsoprāna, kas apbur ar neparasti niansētām pianissimo gradācijām, līdz dziļam, tembrāli piesātinātam dramatiskajam soprānam. Iestudējusi aptuveni 40 operlomas, piedalījusies lielu vokāli simfonisku skaņdarbu atskaņošanā, uzstājusies prestižākajos operteātros un koncertzālēs.


Inese dzimusi Rīgā, muzikālā ģimenē. Pēc vidusskolas beigšanas viņa iestājas medicīnas koledžas farmācijas nodaļā un paralēli sāk mācības J.Mediņa mūzikas vidusskolā pie savas pirmās dziedāšanas skolotājas Rašeles Šulovas. Izdarījusi izvēli par labu mūzikai, 1982.gadā dziedātāja absolvē profesores Ludmilas Rjabovas-Braunas vokālo klasi Latvijas Mūzikas akadēmijā, un kļūst par Latvijas Nacionālās operas solisti, paralēli bieži koncertējot arī Sanktpēterburgas Marijas teātrī.

No 1992. līdz 1999.gadam Inese Galante ir Manheimas operas un Diseldorfas "Deutsche Oper am Rhein" soliste. Šobrīd Inese uzstājas lielākajos operteātros un koncertzālēs Vācijā, Francijā, Izraēlā un ASV, kā arī prestižās Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Austrālijas, Anglijas un Dienvidkorejas koncertzālēs. 1997.gadā viņa koncertējusi kopā ar Gegamu Grigorjanu "Théâtre des Champs Élysées" M. Rostropoviča 70 gadu jubilejas koncertā Francijā, 2001.gadā Holandē Inese Galante muzicējusi kopā ar Hosē Karerasu koncertā Roterdamā, bet 2001.gadā viesojusies ar solokoncertu Londonas "Kengsington Palace". 2001.gadā Inese Galante sniedza solokoncertus Maskavas Kremlī, 2002.gadā debitēja Krievijas Lielajā teātrī, 2003.gadā Karaliskajā operas teātrī Glāzgovā un pēcāk - Edinburgas un Liverpūles operteātros. Inese Galante ir bieža viešņa Stokholmas Karaliskajā Operā.

Viņas albums "Debut" saņēmis Zelta (1999) un Platīna (2001) diskus Holandē. BBC atzinusi Ineses Galantes ierakstu "Arietta" par labāko albumu klasiskās mūzikas nominācijā (2000). Britu skaņu ierakstu firma "Cаmpion Records" uzskata viņu par savu zvaigzni - 2002.gadā dziedātājas pārdoto albumu skaits pārsniedza 200 000. Ārijas no Čaikovska operām Galantes interpretācijā (BMG, "Covent Garden" operas teātra orķestris, diriģents Nēme Jervi) tika novērtētas kā īpaši izteiksmīgas, bet Tatjanas vēstules skatu kritiķi sauca par labāko pēdējo 20 gadu laikā.

Katru gadu, neraugoties uz aizņemtību, Inese Galante atgriežas Rīgā, lai koncertētu un aktīvi piedalītos Latvijas kultūras dzīvē. Viņa ir starptautiskā mūzikas festivāla "Summertime - aicina Inese Galante" idejas autore un patronese.

http://www.opera.lv/scripts/opera/n_soldet.asp?ID=94&valid=1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galante was born in Riga to a musical family. She entered the Latvian Academy of Music in Riga in 1977. While still a student at the Academy she became a soloist of the Latvian National Opera. Parallel to her work in Riga she was engaged in opera productions of other theatres, particularly at the Kirov Opera (Mariinsky theatre) in St. Petersburg, Russia where she had a fruitful collaboration with conductor Valery Gergiev.

 

From 1991 until 1999 Galante was soloist at National Theatre Mannheim and Deutsche Oper am Rhein in Düsseldorf. Since then she has been touring and performing all over the world. The voice of Galante was heard at Théâtre des Champs-Élysées, at Festival de Radio France et Montpellier and St. Denis Festival (USA), Barbican Hall, Gibson Hall, Royal Albert Hall, Wigmore Hall and Kensington Palace, Newport Music Festival (USA), Royal Swedish Opera, Kremlin, Bolshoi Theatre in Moscow (where she had her debut as Adriana in F.Cilea's opera „Adriana Lecouvreur“ in the production of La Scala theatre). In 2001 Galante appeared in concert in Rotterdam together with José Carreras.

 

Galante has worked with such conductors as Yehudi Menuhin, Valery Gergiev, Zubin Mehta, Evelino Pidò, Myung-whun Chung, Miguel Ángel Gómez Martínez, Neeme Järvi, Carl Davis, John Mauceri, Stefan Soltesz, Eric Klaas, Antonio Pappano, Steven Mercurio, Alexander Vedernikov, Dmitri Kitayenko, Vassily Sinaisky, Alexander Rahbari, Lawrence Renes and Vladimir Fedoseyev.

 

Operatic Roles

The first major operatic role of Galante was Violetta in Verdi's La Traviata at her graduation exam at the Music Academy. Since that time Galante has performed this role more than 100 times on various stages of the world. Among Galante's roles are:

In addition to performing in operas Galante frequently sings in concerts in Verdi's Requiem, Mozart's Requiem, in the works of Bruckner, Poulenc, Schubert, Brahms and other composers. In 2008 Galante performed Richard Strauss's The Four Last Songs for soprano and orchestra which was at the same time premiere of this work in Russia.

Galante is patroness of the international music festival Summertime. She has been awarded The Order of the Three Stars by the President of Latvian Republic.

 

Discography

Galante's album "Debut" was awarded Gold (1999) and Platinum (2001) disc in Holland after its sales exceeded 200,000; the disc Arietta was recognized by BBC to be the best in the nomination of classical music (2000). The disc of opera arias by Tchaikovsky (BMG, the Royal Opera orchestra, conductor Neeme Järvi) was considered to be exceptionally brilliant, marking out the scene of Tatyana's letter as the best interpretation of recent 20 years. The disc Arias from Verdi's late operas got the Gramophone editor choice (October, 2003). Classic CD described her Cavatina of Norma as "...a Norma to rival that of Callas...". She is described as one of the most notable followers of the legendary singer. Her concerts are recorded by Classic FM and BBC.

 

LP

  1. Mendelssohn, Three motets for female voice and organ. Woman's Folk Сhorus "Amber" (Sieviešu tautas koris "Dzintars") Conductor Imants Cepītis, Aivars Kalējs Riga Cathedral organ, solistes Inessa Galante, Antra Bigača, Olga Žarikova, Ingūna Lazdiņa. Melodiya 1987
  2. Jewish folk songs - Inessa Galante & Jānis Sproģis & The Latvian SSR Chorus (Recorded live at the Grand Hall of the Moscow Conservatory June 9 1987) Melodiya 1989
  3. Spiritual music ("Gariga muzika") music of Jāzeps Vītols. Melodiya, Latvia 1991
  4. Сhorus "Versija" - Ziemas svētkos / "Šai svētā naktī". Ritonis, Latvia, 1991

   

  CD

  1. "Songs of Amber" - Songs of Women's Folk Chorus Dzintars (solo Inessa Galante) - 1990
  2. "Inese Galante. Soprano" - Latvian National Symphony Orchestra Conductor Aleksandrs Vilumanis 1995 (Gold and Platinum CD). Released as "Debut" on Campion.
  3. "Heroines" – Gounod, Cilea, Puccini - Campion Records 1995
  4. "Velreiz" ("again, encore") - Albinoni arias 1996
  5. Maks Goldins Eighteen Jewish Folk Songs & Rachmaninov - Romantic Songs - Campion 1996
  6. "Encore" - Johann Strauss, Weber (compilation) 1997[2]
  7. "Musica Sacra" – From Riga Cathedral. Paula Licite Ave Maria etc. cond. Juris Klavins (compilation of live recordings 1989-1996) - Campion 1997
  8. "The Tchaikovsky Experience" – Sergei Leiferkus, Marina Shaguch, Alexander Fedin. Covent Garden Orchestra conducted by Neeme Järvi, BMG [3] 1997
  9. "Latvian Sacral Music" - solisti Inessa Galante, Dita Kalniņa (soprano), Ingus Pētersons (tenor), Aivars Kalējs (organ), Dita Krenberga (flute), cond. Kaspars Putniņš - 1997
  10. "La Traviata" – Verdi. (2 CD's Live recorded. Latvian National Opera. 1989) - 1998
  11. "Arietta" – Baroque Arias, London Musici. Conducted by M. Stephenson (Best recording of the year 2000 –as reviewed by BBC, FM classics.) - 1999
  12. "Russian Recital" – at the Wigmore Hall. Roger Vignoles (piano). (BBC live recording 1999) - 2000
  13. "ABC (Adagio in C minor)" – Albinoni. Conducted by Alexander Vilumanis, „Soprano arias“ – Bach J.S., „Amarilli mia bella“ – Caccini. Conducted by Mark Stephenson (conductor) - 2001
  14. "The Galante Choice" - 2001
  15. "Galante forever ..." - 2001
  16. "Mass in C major ,Exultate, jubilate Ergo interest" – Mozart. Czechoslovakian Chamber Philharmonic. Conducted by D. Bostock - 2001
  17. "Verdi Galante. Arias from Verdi’s late works" – Latvian National Symphony Orchestra. Conducted by Terje Mikkelsen Campion - 2003
  18. "Confesso" - Inessa Galante & Henk van Twillert (baritone saxophone) - 2006
  19. "Requiem" - Mozart. conducted by Andres Mustonen - 2007
  20. "Stabat Mater" - Pergolesi. Stradella - Pieta Signore. Vivaldi Stabat mater. Inessa Galante, Sergejs Jēgers (alto) chamber ensemble conducted by Andris Veismanis - 2008
  21. “Ave Maria” Inessa Galante. Organ: Aivars Kalejs in Riga Cathedral - Release December 17. 2008
  22. "LA GALANTE THE SOUL OF RIGA" (2 CD's) Inessa Galante. Organ: Aivars Kalejs and Mattias Wager. Release 14-07-2011 Dom Riga

  Not published live records

  1. "Iolanta" - Tchaikovsky. Live records. Paris Theatre Chatelet. 15.3.1996
  2. "L Arlesiana" - Cilea. Live records. Montpellier, Festival de Radio France 07.1996
  3. "Gianni Schicchi" - Puccini. Live records. Muziekcentrum Vredenburg, Utrecht. 25.04.1996
  4. "Madame Butterfly" - Puccini. - Live records. Latvian National Opera. 1999, 2000
  5. "Manon Lescaut" - Puccini. Live records. Royal Operahouse in Stockholm, Sweden. 13.02.2006, 07.02.2009

   

  References

  1. "Famous Soprano Inessa Galante". myoperas.com. http://www.myoperas.com/biographyinfo.asp?id=169&balletname=Inessa%20Galante. Retrieved 2010-04-13.
  2. Gramophone "arrangements by the Latvian collector Maks Goldins of Jewish folk-songs from various parts of Eastern Europe."
  3. "I. Galante the best Tatjana on records in the last 20 years"

  Listen to the complete opera Manon Lescaut with Inessa Galante. Music is extremely copyrighted © ÏnessaGalanteFan" ®

  Act 1: http://www.youtube.com/watch?v=swoCleM6Tes

  Act 2: http://www.youtube.com/watch?v=phHqkYuqGn8

  Act 3: http://www.youtube.com/watch?v=h3e7DsjRb9c

  Act 4: http://www.youtube.com/watch?v=v9dpocOy-QM

   

  Sources

  Silvija Lice: "Inessa Galante", by Publishing House "Liktenstasti", Riga, 1999,ISBN 9984-611-29-9

   

  External links

  MY DREAM HAS COME TRUE - I met INESSA GALANTE in Amsterdam December 18. 2010 http://www.youtube.com/watch?v=00kkbohfH7A

   

  http://www.youtube.com/user/InessaGalanteFan

  Google Translate

  NURME – 2014